Darbības pārkārtošana – Process reengineering

image002

Darbības pārkārtošana – Business Process Reingeneering

Sāksim ar to, ka pārkārtot var tikai to, kas kādreiz bijis sakartots. Tāpēc šeit mūsu klientu situācijas varētu sadalīt divās grupās.
Pie pirmās grupas pieder tie uzņēmumi, kuri ir izauguši līdz brīdim, kad rodas nepieciešamība pēc veselīgas rutīnas un skaidra atbildību sadalījuma starp amatiem un struktūrvienībām. Tiem nav vajadzības pēc ISO vai kāda cita sertifikāta, taču nepieciešama noteikta, darbiniekiem saprotama kārtība. Tad ņemot vērā sākotnējā novērtējuma rezultātus, mēs pārrunājam ar vadību aprakstāmo procesu saraksta variantu un vienojamies par darbiniekiem ērtu aprakstu formu.
LABA DOMA ir izveidot procesu sarakstu, balstoties uz konkrēta klienta vajadzībām. Procesu shēma palīdz ieraudzīt sava biznesa struktūru ne tikai funkcionāli, bet arī procesuāli.

Otrā grupā ir uzņēmumi / organizācijas, kuras jau izmano vienu vai vairākas vadības sistēmas, un ir pienācis laiks procesu radikālai pārkārtošanai, sistēmu apvienošanai. Mērķis – būtiski pilnveidot produktivitāti, produkta radīšanas vai pakalpojuma sniegšanas cikla ilgumu un kvalitāti.
LABA DOMA ir pārdomāt („re-think”) esošus biznesa procesus no jauna, kā no baltas lapas, ar domu sniegt lielāku vērtību saviem klientiem. Tā ir uz-klientu-vērtībām-vērstas vadības sistēmas radīšana. Parasti uzņēmumi /  organizācijas samazina funkcionālo līmeņu skaitu un neproduktīvas darbības divās galvēnās jomās. Pirmkārt, pārkārto organizāciju funkcijas starp-funkcionālās komandās. Otrkārt, izmanto tehnoloģijas, lai pilnveidotu datu pieejamību, izplatīšanu, analīzi un lēmumu pieņemšanu.
1990.gadu vidū 60% no Fortune 500 kompānijām apgalvoja, ka viņi jau veic biznesa procesu pārkārtošanu vai plāno to izdarīt tuvākajā laikā.

Tie ir Jūsu biznesa procesi, tāpēc mēs tos analizēsim un aprakstīsim kopā ar Jums: vadību un speciālistiem. Konsultanti strādā ar darba grupām un indivīdiem, izmantojot dažādas, tai skaitā moderācijas, metodes. Projekta ilgums no viena līdz sešiem mēnešiem.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s